• dr hab. Lucyna Rotter prof. UPJPII

historyk, kostiumolog i semiolog kultury; Zajmuje się dziedzictwem materialnym i niematerialnym ze szczególnym uwzględnieniem symboliki w kulturze europejskiej. Prowadzi także badania z zakresu kostiumologii i symboliki stroju. Propagatorka poznawania języka symboli i znaków w kulturach, (...)

• dr Katarzyna Góralczyk

Rozprawę doktorską obroniła w roku 2012 na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, ukończyła studia magisterskie na UPJPII oraz Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim i AON w Warszawie. Jest Prezesem Fundacji Nauka i Kultura, Wiceprzewodniczącą Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, (...)

• Katarzyna Gądek

absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek historia, specjalność pedagogiczna. Ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – Uniwersytet Jagielloński. Od 1997 roku, w strukturach Urzędu Miasta Krakowa zajmuje się obszarem turystyki i (...)

• Piotr Legutko

dziennikarz, publicysta i wykładowca, były redaktor naczelny „Czasu Krakowskiego”, „Nowego Państwa” i „Dziennika Polskiego”, obecnie „Rzeczy Wspólnych”. Od 1997 związany z TVP m.in. jako dyrektor TVP3 Kraków, redaktor naczelny TVP Dokument oraz TVP Historia. Jest autorem licznych programów (...)

• Magdalena Sroka

Polska menadżerka kultury, producentka i koordynatorka wielkich wydarzeń kulturalnych, festiwalowych, rozrywkowych i sportowych. Współtwórca dokumentów strategicznych i polityk publicznych. Absolwentka UJ w Krakowie. W latach 1998–2003 związana z Biurem Festiwalowym Kraków 2000, odpowiadała za (...)