Katarzyna Gądek

25.12.2023

absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek historia, specjalność pedagogiczna. Ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – Uniwersytet Jagielloński. Od 1997 roku, w strukturach Urzędu Miasta Krakowa zajmuje się obszarem turystyki i promocji. W latach 2004-2006 dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji, kolejno dyrektor Biura ds. Turystyki i dyrektor Biura Marketingu Turystycznego Miasta. Obecnie zastępca dyrektora w Wydziale ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. Współtwórczyni Strategii Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2006-13 oraz Strategii Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2014-2020. W ramach wykonywanych obowiązków koordynuje prace związane z realizacją dokumentów strategicznych dotyczących turystyki w Krakowie oraz realizuje działania związane z marketingiem turystycznym miasta. Posiada doświadczenie w realizacji kampanii promocyjnych Krakowa oraz projektów finansowanych ze środków UE z zakresu turystyki. Koordynuje przedsięwzięcia z zakresu marketingu turystycznego, m. in dot. turystyki biznesowej, medycznej, kulturowej. Aktywnie współpracuje z turystycznym samorządem gospodarczym w Krakowie oraz stowarzyszeniami turystycznymi. Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Członek Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Jurajskich, oddelegowana do prac Komisji Turystyki, Kultury Fizycznej i Sportu Związku Miast Polskich. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VI, wiceprzewodnicząca Rady VII kadencji. Obecnie wiceprzewodnicząca Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji.