Aktualności

Drugi rezultat projektu - Dwie publikacje

20.02.2024
Przygotowaliśmy i opublikowaliśmy dwie książki Pierwsza poświęcona nowym formom, rozwiązaniom i narzędziom turystyki oraz wykorzystaniu regionalnych kodów kulturowych do promowania marki w obszarze turystyki i branży eventowej. Osobną publikacją jest zbiór źródeł i aktów prawnych dotyczących turystyki w miastach historycznych.
dziedzictwo_chciane_miekka_1.png

L. Rotter, P. Legutko, W. Płaneta (fot.), Dziedzictwo chciane – dziedzictwo niechciane, Kraków 2023.

To książka o tym jaką wartość dla społeczeństw ma dziedzictw kulturowe, jakim językiem się posługuje by opowiadać nam o dziejach, postaciach, miejscach… To także podpowiedzi – jak wykorzystać ślady przeszłości i to co nowego w kulturze się dzieje, w branży turystycznej i eventowej. Jak promować się, wykorzystując dziedzictwo kulturowe, jak na nim budować produkt i jak je samo promować i o nim mówić. Książkę wzbogaca bogata warstwa ilustracyjna. To fotografie zakątków Polski. Tych miejsc które znane i zabytkowe, tych miejsc które czasem zapomniane, tych które zyskały nowe życie.

obraz1.jpg

Turystyka w mieście historycznym, red. K. Góralczyk, K. Gądek, M. Smyth, Kraków 2023.

Publikacje stanowi zbiór dokumentów prawnych i regulaminów. Składa się na niego 62 dokumenty podzielone na cztery działy tematyczne. Pierwszy stanowią dokumenty Organizacji Narodów Zjednoczonych, kolejne to dokumenty europejskie, następnie dokumenty polskie i wreszcie - kodeksy i wytyczne turystyczne.
Monografia oraz wydanie źródłowe zostały opracowane redakcyjnie Monografia została wzbogacona o materiał ilustracyjny przygotowany w sposób celowy dla publikacji.
Publikacje uzyskały pozytywne recenzje wydawnicze . Premierowe prezentacje publikacji odbyły się w trakcie wydarzenia promującego projekt. Obydwie publikacje są w stałym dostępie na platformie projektu. Monografia została zrecenzowana w czasopiśmie „Trimarium” dostając pochlebną opinię od recenzenta.
Obydwie publikacje są w wolnym dostępie, można je pobrać. Dla ułatwienia - pod tym linkiem

Projekt pn. „Nowe wyzwanie na rynku pracy- edukacja dla turystyki postpandemicznej” (nr projektu: EOG/21/K3/W/0044) korzysta z dofinansowania w wysokości 95 725 EUR, z czego 81 366,25 EUR pochodzi od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021, a 14 358,75 EUR z budżetu Państwa. Projekt realizowany w ramach Programu Edukacja, Komponent III.

Galeria zdjęć

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano