Aktualności

III Seminarium eksperckie pt.: "Turystyka zrównoważona – jak wesprzeć rynek turystyczny uzyskując konsensus lokalnej społeczności i turystów"

01.09.2022
Zapraszamy na spotkanie pt.: "Turystyka zrównoważona – jak wesprzeć rynek turystyczny uzyskując konsensus lokalnej społeczności i turystów".
Rozmawiamy z Elżbietą Kantor, Dyrektor Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa oraz Robertem Piaskowskim, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury.
Elżbieta Kantor - absolwentka handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów MBA na tej uczelni. Przez 10 lat zarządzała turystyką w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim, a od 5 lat jest dyrektorem Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. Zrealizowała z sukcesem szereg przedsięwzięć skupionych na budowaniu marki oraz promocji Krakowa i Województwa Małopolskiego w kraju i zagranicą. Swoje kompetencje i doświadczenie wykorzystuję tworząc i angażując się w projekty służące rozwojowi gospodarczemu miasta w obszarze turystki. Obecnie planuje i koordynuje prace nad realizacją założeń „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021 – 2028”, uchwalonej przez Radę Miasta Krakowa w marcu 2021r. 
Robert Piaskowski - menadżer i animator kultury, pedagog, muzyk. Doświadczenie zawodowe zdobywał w różnych sektorach kultury, początkowo jako działacz organizacji pozarządowych, następnie był związany z biurem Kraków 2000, które zostało przekształcone w Krakowskie Biuro Festiwalowe. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury.

Był odpowiedzialny za najważniejsze międzynarodowe festiwale w Krakowie, m.in.: Misteria Paschalia, Opera Rara (muzyka dawna), Sacrum Profanum (muzyka współczesna), Wianki – Święto Muzyki, Sylwester w Krakowie (muzyka popularna), cykl ICE Classic ( muzyka klasyczna), Festiwal Conrada i Festiwal Miłosza (literatura). Odpowiadał również za politykę filmową Krakowa, nadzorując działalność Krakow Film Commission i realizację programu Filmowy Kraków. Jest dyrektorem artystycznym i współzałożycielem FMF - krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej.

Jako członek Konwentu Strategii Rozwoju Kultury dla Krakowa brał udział w przygotowaniu Programu Rozwoju Kultury Krakowa do 2030 roku. W obszarze zarządzania dziedzictwem był przedstawicielem Krakowa w międzyresortowym zespole. Ministra Kultury przygotowującej 41. Sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie; był też zaangażowany w projekt „Krakowice. Creative Crossroads”, kongres miast kreatywnych, a także XV Światowy Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC). Reprezentuje Kraków w relacjach z OWHC i Festival Cities Network, zrzeszającej Montreal, Kraków, Edynburg, Adelajdę, Singapur i UNESCO. Jest członkiem Rady Zarządzającej Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN, organizacji skupiającej miasta i regiony oferujące schronienie dla prześladowanych pisarzy. Koordynował proces aplikowania Krakowa do sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie Literatury (UCCN), który Kraków otrzymał w 2013 r. Nadzorował politykę literacką miasta i powstanie programu systemowego Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni. Jako ekspert jest zapraszany na konferencje krajowe i międzynarodowe.

prowadzenie: Katarzyna Gądek - zast. dyr. Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa

Galeria zdjęć

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano