Aktualności

Czwarty rezultat projektu - portal internetowy

01.03.2024

Zaprojektowano i uruchomiono portal internetowy projektu, na którym właśnie jesteście :) . Będzie działał i rozwijał się nadal. Zapraszamy do współpracy!
Jak wygląda?
Na nim znajdziecie informacje o wszystkich działaniach i ich rezultatach, które w ramach projektu realizował nasz zespół.
Można zatem:


1. Zapoznać się z prowadzonymi badaniami, zasięgnąć informacji i zbliżających się kursach i szkoleniach, będziemy informować o naborach na studia których program opracowaliśmy w ramach działań projektowych, są też nagrania wykładów i interesujące branżowo akty prawne i dokumenty.


2. Możecie pobrać dwie publikacje. Kto wie może powstaną też nowe i będą tutaj udostępniane? A może już powstają... ;)


3. Rozmowy są bardzo ważne! Dlatego organizowaliśmy spotkania w oddziałach PIT w całej Polsce, były też spotkania eksperckie które możecie zobaczyć i posłuchać "klikając" w zakładkę. Informujemy także o ciekawych wydarzeniach i inicjatywach interesujących dla branży


4. Turystyka to oglądanie świata. Dlatego stworzyliśmy też możliwość dzielenia się ciekawymi spostrzeżeniami na temat destynacji w kraju i na świecie. Coś nowego dzieje się w jakimś zakątku świata każdej sekundzie. Opowiadamy o tym i pokazujemy. Specjalnie dla projektu serie fotografii z różnych zakątków Polski (na początek ;) ) w zakładce "Podglądane przez obiektyw aparatu"

Wszystkie fotografie wykorzystane na portalu i w publikacjach wykonane zostały specjalnie dla projektu

ich autorem jest Włodzimierz Płaneta

wlodzimierz_planeta_2.jpg

Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 roku. Fotograf i nauczyciel sztuki fotografii z ponad 30-letnim doświadczeniem. Ceni zawodową niezależność, artystyczny freelancer. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Fotografuje uliczny zgiełk Szanghaju i Nowego Jorku. Uzależniony od klimatycznych zaułków Krakowa i Wenecji. Portrecista krajobrazu kulturowego wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Sam określa się jako fotograf komercyjny, stara się robić fotografie „potrzebne”, które są adresowane do konkretnego odbiorcy i z określonym celem ich użycia. W istagramowym świecie preferuje ponadczasowość fotografii, mniej istotne jest co i gdzie, ważne natomiast jest „jak”. Fotografia, która istnieje naprawdę, to ta, w ramie i na ścianie naszego domu, kolejny etap to prezentacja w galerii. Wyższym poziomem jest publikacja, a docelowym autorski album, reszta szybko przeminie i ulegnie zapomnieniu. 

Swoje prace prezentuje publicznie od 1993 roku, brał udział w około 300 wystawach, otrzymał 50 nagród i wyróżnień. Od 30 lat aktywny popularyzator fotografii. Od 1993 roku prowadzi całoroczne autorskie Warsztaty Fotograficzne w Krakowie w których wzięło już udział ponad trzy i pół tysiąca pasjonatów fotografii. Wraz z uczestnikami warsztatów zorganizował ponad 100 wystaw w kraju i za granicą. 

Komisarz 53 Otwartych Plenerów Fotograficznych we wsi Mostki, organizator 30 zagranicznych fotoplenerów w Pradze, Budapeszcie, Kijowie, Odessie i Wenecji, kierownik 16 Wypraw Fotograficznych do północnej Skandynawii, na archipelag Lofotów, Wyspy Owcze, Islandię, do Szanghaju, Nowego Jorku i Waszyngtonu. Redaktor założyciel i właściciel ukazującego się w latach 2001 – 2003 roku Biuletynu Informacyjnego “Warsztaty Fotograficzne”. Przewodniczący i uczestnik jury ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Od 1998 roku prowadzi w Krakowie Studio Fotografii Użytkowej “F-Z”. Galeria Istagram 

Autor i wydawca fotograficznych albumów W drodze na Wawel – Panteon Narodowy, Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie – 2014, Wenecja – 2015, Krakowski Kazimierz – I wydanie – 2015, II wydanie – 2016, Islandia – 2016, Kraków – 2016, Manhattan – 2017, Suchedniowskie Mostki – 2017, Skandynawia – 2017, Wenecja – 2017

Prowadzi zajęcia fotograficzne na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.   

Projekt pn. „Nowe wyzwanie na rynku pracy- edukacja dla turystyki postpandemicznej” (nr projektu: EOG/21/K3/W/0044) korzysta z dofinansowania w wysokości 95 725 EUR, z czego 81 366,25 EUR pochodzi od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021, a 14 358,75 EUR z budżetu Państwa. Projekt realizowany w ramach Programu Edukacja, Komponent III.

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano