Organizowane wydarzenia

Wernisaż fotografii Włodzimierza Płanety „Dziedzictwo chciane – dziedzictwo niechciane” (6 listopada godz. 18.00) Wydarzenie towarzyszące podsumowaniu grantu „Nowe wyzwanie na rynku pracy – edukacja dla turystyki postpandemicznej”.

25.12.2023

.

  plakat_wystawa_page-0001.jpg  

Wernisaż fotografii Włodzimierza Płanety „Dziedzictwo chciane – dziedzictwo niechciane” (6 listopada godz. 18.00)

W każdym zakątku świata są takie miejsca które znamy z pocztówek, ale i takie do których docierają tylko wtajemniczeni poszukiwacze śladów historii. Niekiedy rozwiązanie zagadki historii podpowiadają szczegóły. W taki nieoczywisty sposób na krajobraz historyczny patrzy Włodzimierz Płaneta, pokazując na swoich fotografiach zarówno tętniące życiem historyczne miasta, jak i ślady którymi zawładnęła już natura otulając kamienie wykute przez człowieka zielenią. Czasem są to zakątki pielęgnowane od wieków a czasem na nowo przywrócone do życia z nieoczekiwanym przeznaczeniem. Krajobraz historyczny przecież się zmienia – sami tego jesteśmy przyczyną. Czy zawsze w sposób oczekiwany?

Włodzimierz Płaneta fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 roku. Fotograf i nauczyciel sztuki fotografii z ponad 30-letnim doświadczeniem. Ceni zawodową niezależność, artystyczny freelancer. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Fotografuje uliczny zgiełk Szanghaju i Nowego Jorku. Uzależniony od klimatycznych zaułków Krakowa i Wenecji. Portrecista krajobrazu kulturowego wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Swoje prace prezentuje publicznie od 1993 roku, brał udział w prawie 300 wystawach, otrzymał 50 nagród i wyróżnień. Autor i wydawca fotograficznych albumów.  Od 1993 roku prowadzi całoroczne autorskie „Warsztaty Fotograficzne w Krakowie„ w których wzięło już udział ponad trzy i pół tysiąca pasjonatów fotografii. Wraz z uczestnikami warsztatów zorganizował ponad 100 wystaw w kraju i za granicą. 

Projekt pn. „Nowe wyzwanie na rynku pracy- edukacja dla turystyki postpandemicznej” (nr projektu: EOG/21/K3/W/0044) korzysta z dofinansowania w wysokości 95 725 EUR, z czego 81 366,25 EUR pochodzi od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021, a 14 358,75 EUR z budżetu Państwa. Projekt realizowany w ramach Programu Edukacja, Komponent III.

Galeria zdjęć

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano