Śląskie

Godło Turystycznej Usługi Roku 2023 w rękach Centrum Wycieczkowego Tyskich Browarów Książęcych

Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych zostało wyróżnione przez kapitułę programu Forum Biznesu nagrodą: Godłem Turystycznej Usługi Roku 2023. To laur przyznawany usługom i produktom z branży turystycznej, reprezentującym najwyższe standardy i jakość usług.

Jak podaje strona internetowa nagrodzonego obiektu, jest to miejsce ważne dla turystycznej mapy Polski:

„Browar z niemal czterema wiekami historii warzy piwo nieprzerwanie od 1629 roku. Wyjątkowości nadaje temu miejscu historia wielu pokoleń browarników, którzy pracowali i żyli na terenie Browaru, stanowiąc jego nieodłączną część”.

Centrum Wycieczkowe działa przy Tyskich Browarach Książęcych od 2004 roku. Podczas zwiedzania poznaje się historię Tyskich Browarów Książęcych, etapy powstawania piwa – najstarszego napoju alkoholowego świata, profile sensoryczne piw: Tyskiego i Książęcego, piwne style i zasady piwnej kultury. Obiekt oferuje dwie trasy zwiedzania: standardową (60 min.) i rozszerzoną (90 min.). Obydwie dostępne są od 16 lat. Pierwsza to: Warzelnia, Fermentacja, Zabytkowy Browar. Druga dodatkowo obejmuje Butelkownię i Puszkownię. Zwieńczeniem zwiedzania jest degustacja piwa w lokalnym, zabytkowym Pubie pod Browarem.

Od 1 sierpnia 2023 r. oferta zwiedzania została poszerzona o jedną z najnowocześniejszych i najszybszych rozlewni piwa w Polsce i jedną z niewielu w naszym kraju dostępną dla turystów. Możliwa jest także rezerwacja zwiedzania nocnego z wieczornym spektaklem plenerowym i poczęstunkiem. Ponadto w ofercie znajduje się Tyska Szkoła Degustacji, czyli skrócony kurs sensoryczny, który sposób przybliża bogactwo piwnego świata – jest to zabawa, w której przez zapach, barwę, smak i finisz turysta poznaje różne techniki degustacji piwa (w cenę wliczona jest degustacja różnych gatunków piw marki Tyskie i Książęce). Tyska Szkoła Degustacji z foodpairingiem to kolejna pozycja dla odwiedzających – to praktyczny kurs zasad łączenia piwa z jedzeniem. W budynku Centrum Wycieczkowego znajduje się również sklep z akcesoriami sygnowanymi marką piwa Tyskie.

Zwiedzanie jest możliwe od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00. Ceny i opis oferty dostępne są pod adresem: https://bilety.browarytyskie.pl/pl/.

Warto też wspomnieć, że poza Godłem Turystycznej Usługi Roku 2023 Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych otrzymało m.in.: tytuł Orłów Rozrywki 2019, Certyfikat TripAdvisor 2018 i 2017 i status Gwiazdy na Szlaku Zabytków Techniki Śląska - najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce.